Przebudowa skrzyżowania ulic Ostrogórskiej i Jagiellońskiej

Uwaga! W związku z rozpoczynającą się przebudową skrzyżowania ulic Ostrogórskiej i Jagiellońskiej od 22 sierpnia dojazd do siedziby Sosnowieckich Wodociągów będzie utrudniony. Szczegółowa informacja o zakresie inwestycji oraz objazdach poniżej.

Rondo zamiast tradycyjnego skrzyżowania - to największe zmiany w rozpoczynającej się za kilka dni przebudowie skrzyżowania ulic Ostrogórskiej i Jagiellońskiej. To będzie ekspresowa inwestycja, ponieważ wykonawca ma czas tylko do grudnia 2019 roku. Umowę z wykonawcą, firmą Berger Bau podpisano 5 sierpnia w Urzędzie Miejskim. 22 sierpnia skrzyżowanie zostanie zamknięte dla ruchu.

Ulica Ostrogórska to główna arteria, którą wybierają kierowcy poruszający się pomiędzy Sosnowcem a Mysłowicami oraz osiedlem Naftowa.

Czytaj więcej: Przebudowa skrzyżowania ulic Ostrogórskiej i Jagiellońskiej

Wielka Bitwa na Balony za nami

Pięć tysięcy balonów rozeszło się niemal w mgnieniu oka. Tak można podsumować tegoroczną edycję Wielkiej Bitwy na Balony, która odbyła się 11 sierpnia na miejskiej plaży (przy molo) na popularnych Stawikach.

Impreza nie mogłaby się odbyć bez wsparcia Sosnowieckich Wodociągów, które były partnerem wydarzenia. Dodatkowo Sosnowieckie Wodociągi zadbały o dostawy pitnej wody, która była serwowana z firmowego saturatora – do wyboru z sokiem lub bez.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z Wielkiej Bitwy na Balony.

Czytaj więcej: Wielka Bitwa na Balony za nami

Na Placu Stulecia pojawił się Totem

Ładna, estetyczna i wpisująca się w krajobraz – tak prezentuje się Totem, czyli system chłodzenia wodą zainstalowany przez Sosnowieckie Wodociągi na Placu Stulecia w Sosnowcu.

Wykonane ze stali nierdzewnej urządzenie wyposażone jest w 15 dysz. Mgławica uruchomiania jest w każdy dzień, gdy temperatura przekracza 26 stopni Celsjusza.

 

Czytaj więcej: Na Placu Stulecia pojawił się Totem

Wielka Bitwa na Balony z Wodą

Już w najbliższą niedzielę, 11 sierpnia zapraszamy do Sosnowca na Wielką Bitwę na Balony! Tegoroczna odsłona odbędzie się na plaży miejskiej (przy molo) na popularnych Stawikach. Start bitwy zaplanowano na godzinę 16.00, a kolejne wyrzuty odbywać będą się co 30 minut.

Impreza nie mogłaby się odbyć bez wsparcia Sosnowieckich Wodociągów, które są partnerem wydarzenia. Na uczestników będzie czekać 5 000 balonów napełnionych wodą, ale także wiele konkursów i rozmaitych nagród. Świetna impreza gwarantowana!

Organizatorem imprezy jest Młodzieżowa Rada Miasta Sosnowca.

Czytaj więcej: Wielka Bitwa na Balony z Wodą

Miejskie Granie z Saturatorem

Żadna dobra miejska impreza w Sosnowcu nie odbędzie się bez pomocy i udziału Sosnowieckich Wodociągów. Tak jest również w realizowanym przez miasto projekcie Miejskie Granie, który odbywa się w różnych częściach Sosnowca.
W niedzielę 14 lipca festyn odbył się w Milowicach, a na kolejny zapraszamy 18 sierpnia, tym razem na Juliusz.

Wakacje to zawsze intensywny czas dla Sosnowieckich Wodociągów. Oprócz codziennej pracy firma promuje się w czasie organizowanych  na terenie Sosnowca wydarzeniach. Dlatego świeża woda z saturatora będzie również dostępna w czasie Bike Atelier Triathlon, który odbędzie się w niedzielę 21 lipca.

Czytaj więcej: Miejskie Granie z Saturatorem

Pilna wiadomość dla mieszkańców Boru!

Mieszkańcy rejonu osiedla Bór mogą już składać wnioski o podłączenie się do sieci oraz ubiegać się o dotację! Należy pamiętać, że aby ubiegać się o dotację trzeba najpierw otrzymać warunki techniczne podłączenia do sieci wydane przez Sosnowieckie Wodociągi.

O tym jak wygląda procedura piszemy krok po kroku poniżej.


 

Czytaj więcej: Pilna wiadomość dla mieszkańców Boru!

Sosnowieckie Wodociągi wsparły Fundację Rób Dobro

W niedzielę 30 czerwca odbył się III Wielki Charytatywny Mecz piłki nożnej między Reprezentacją Artystów Polskich, a drużyną Fundacji Rób Dobro.  Mecz odbył się na Stadionie Ludowym zgromadził ludzi dobrej woli, którzy przyszli na trybuny w jednym celu – by wesprzeć osoby potrzebujące.

To była piękna i prawdziwa sportowa walka, prawdziwy pot, wzruszenie, rywalizacja - niezwykłe widowisko, by wspomóc tych, którzy zmagają się z ciężkim losem i chorobą. W zespole Artystów Polskich wystąpili aktorzy znani z dużego i małego ekranu , drużynę wsparli również dziennikarze oraz osoby zajmujące się innymi dziedzinami sztuki. także innych dziedzin sztuki. W ekipie fundacji wystąpi m.in. prezydent Sosnowca Arkadiusz Chęciński a także osoby wspierające fundację.

Czytaj więcej: Sosnowieckie Wodociągi wsparły Fundację Rób Dobro

Saturator Sosnowieckich Wodociągów bohaterem mediów

Prawdziwą furorę robi w ostatnich dniach saturator należący do Sosnowieckich Wodociągów. Urządzenie było bohaterem stacji telewizyjnych TVN24, TVP, TVS oraz radiowych RMF FM, Radio ZET, Radio Piekary, Radia Złote Przeboje Radia Katowice oraz prasy w tym Gazety Wyborczej, Twojego Zagłębia.

Wszystko za sprawą temperatur, które w ostatnich dniach przekroczyły ponad 30 stopni. Z tego powodu Sosnowieckie Wodociągi postanowiły, że saturator będzie zapewniał świeżą dostawę wody dla wszystkich, którzy będą przechodzić przez Plac Stulecia w centrum Sosnowca.

Czytaj więcej: Saturator Sosnowieckich Wodociągów bohaterem mediów

WAŻNE OGŁOSZENIE

W związku z obniżonym ciśnieniem zostały w dniu 31.08.2018r. od godziny 20:00 podstawione beczkowozy na ulice:

- Lenartowicza, 
- Białostocką,  
- Południową, 
- Aleję Wolności,  
- Gwiezdną, 
- 11 Listopada

Czytaj więcej: WAŻNE OGŁOSZENIE

7 milionów złotych dla Kazimierza Górniczego

Sosnowieckie Wodociągi S.A. podpisały umowę na budowę kanalizacji w Kazimierzu Górniczym w ramach zadania "Gospodarka wodno - ściekowa w Sosnowcu - Etap III". Za 7 milionów złotych zostanie wybudowane blisko 3 kilometry sieci kanalizacyjnej.

Inwestycja pozwoli na skanalizowanie czterech ulic: Broniewskiego, Ogrodowej, Wagowej i Dworcowej. Wykonawcą zadania , "Gospodarka wodno - ściekowa w Sosnowcu - Etap III", które ma być gotowe za dziesięć miesięcy (maj 2019 r.) zostało Przedsiębiorstwo Remontów Ulic i Mostów PRUiM z Gliwic - Właścicielem Przedsiębiorstwa jest Gmina Gliwice.

Efektem prac będzie podpięcie do wybudowanej sieci kilkudziesięciu budynków jednorodzinnych oraz bloków przy ul. Broniewskiego a także przepięcie części bloków z ulicy Wagowej.

Czytaj więcej: 7 milionów złotych dla Kazimierza Górniczego

Moc atrakcji na Górce Środulskiej

Takich tłumów w czasie imprezy Tydzień Dziecka w Sosnowcu jeszcze nie było! Setki rodzin odwiedziło Górkę Środulską w czasie ostatnich kilku dni. Jedną z atrakcji - zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych - był saturator Sosnowieckich Wodociągów.
 
Dzięki urządzeniu rodzice przypomnieli sobie wspaniale lata dzieciństwa, a ich pociechy mogły zobaczyć jak kiedyś zaspokajano pragnienie. Saturator Sosnowieckich Wodociągów już na stałe się wpisał jako atrakcja największych imprez w mieście.
 
To jak bawili się uczestnicy Tygodnia Dziecka można zobaczyć na zdjęciach.
 

Czytaj więcej: Moc atrakcji na Górce Środulskiej

OGŁOSZENIE

Sosnowieckie Wodociągi S.A. informują, że w dniu 02.06.2018 r. około godziny 12:00 w związku z wystąpieniem awarii wyłączony został fragment magistrali Ø600 mm Górnośląskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów S.A. w Katowicach.
 
Powyższe spowodowało przerwę w dostawie wody z sieci wodociągowej do Obiorców oraz konieczność zmiany kierunku zasilania w rejonie:
1.dzielnicy Klimontów – ulica Dobrzańskiego wraz z przyległymi, Zapolskiej, Kraszewskiego, Braci Gierymskich, Mehoffera,
2.dzielnicy Browar i Galot: Kleeberga, Wschodnia, Braterstwa Broni, Porębska, Źródlana, Środkowa, Kusocińskiego, Porębska, Gacka,
3.dzielnicy Stare Zawodzie,
4.dzielnicy Porąbka,

Czytaj więcej: OGŁOSZENIE

Kolejna część Klimontowa podłączona do kanalizacji

Zakończyły się już odbiory związane z robotami  przy budowie nowego wodociągu oraz kanalizacji w Klimontowie. Inwestycja w ulicach Łukasińskiego, Puszkina, Kolbego i Granicznej warta 1,2 mln zł trwała od końca lipca ubiegłego roku.

Dzięki pracom do sieci kanalizacyjnej, której wcześniej w tym miejscu nie było zostanie podłączonych kilkadziesiąt kolejnych budynków.

Mieszkańcy cieszą się również z nowej nawierzchni asfaltowej, która została ułożona na tych ulicach po zakończeniu robót. Dzięki nowej sieci wodociągowej polepszyła się także jakość dostarczanej wody.

Czytaj więcej: Kolejna część Klimontowa podłączona do kanalizacji

POSIADAMY I UCZESTNICZYMY W:

2014goldpl_h.png.jpgDYPLOM.jpgGazele_2012_RGB.pngfairplay.jpgfirma_roku.pngilac.pnglogo_iss-ewatus_rgb.jpgpca.png