Miejskie Granie z Saturatorem

Żadna dobra miejska impreza w Sosnowcu nie odbędzie się bez pomocy i udziału Sosnowieckich Wodociągów. Tak jest również w realizowanym przez miasto projekcie Miejskie Granie, który odbywa się w różnych częściach Sosnowca.
W niedzielę 14 lipca festyn odbył się w Milowicach, a na kolejny zapraszamy 18 sierpnia, tym razem na Juliusz.

Wakacje to zawsze intensywny czas dla Sosnowieckich Wodociągów. Oprócz codziennej pracy firma promuje się w czasie organizowanych  na terenie Sosnowca wydarzeniach. Dlatego świeża woda z saturatora będzie również dostępna w czasie Bike Atelier Triathlon, który odbędzie się w niedzielę 21 lipca.

Czytaj więcej: Miejskie Granie z Saturatorem

Pilna wiadomość dla mieszkańców Boru!

Mieszkańcy rejonu osiedla Bór mogą już składać wnioski o podłączenie się do sieci oraz ubiegać się o dotację! Należy pamiętać, że aby ubiegać się o dotację trzeba najpierw otrzymać warunki techniczne podłączenia do sieci wydane przez Sosnowieckie Wodociągi.

O tym jak wygląda procedura piszemy krok po kroku poniżej.


 

Czytaj więcej: Pilna wiadomość dla mieszkańców Boru!

Sosnowieckie Wodociągi wsparły Fundację Rób Dobro

W niedzielę 30 czerwca odbył się III Wielki Charytatywny Mecz piłki nożnej między Reprezentacją Artystów Polskich, a drużyną Fundacji Rób Dobro.  Mecz odbył się na Stadionie Ludowym zgromadził ludzi dobrej woli, którzy przyszli na trybuny w jednym celu – by wesprzeć osoby potrzebujące.

To była piękna i prawdziwa sportowa walka, prawdziwy pot, wzruszenie, rywalizacja - niezwykłe widowisko, by wspomóc tych, którzy zmagają się z ciężkim losem i chorobą. W zespole Artystów Polskich wystąpili aktorzy znani z dużego i małego ekranu , drużynę wsparli również dziennikarze oraz osoby zajmujące się innymi dziedzinami sztuki. także innych dziedzin sztuki. W ekipie fundacji wystąpi m.in. prezydent Sosnowca Arkadiusz Chęciński a także osoby wspierające fundację.

Czytaj więcej: Sosnowieckie Wodociągi wsparły Fundację Rób Dobro

Saturator Sosnowieckich Wodociągów bohaterem mediów

Prawdziwą furorę robi w ostatnich dniach saturator należący do Sosnowieckich Wodociągów. Urządzenie było bohaterem stacji telewizyjnych TVN24, TVP, TVS oraz radiowych RMF FM, Radio ZET, Radio Piekary, Radia Złote Przeboje Radia Katowice oraz prasy w tym Gazety Wyborczej, Twojego Zagłębia.

Wszystko za sprawą temperatur, które w ostatnich dniach przekroczyły ponad 30 stopni. Z tego powodu Sosnowieckie Wodociągi postanowiły, że saturator będzie zapewniał świeżą dostawę wody dla wszystkich, którzy będą przechodzić przez Plac Stulecia w centrum Sosnowca.

Czytaj więcej: Saturator Sosnowieckich Wodociągów bohaterem mediów

Sosnowieckie Wodociągi na Fun Festiwalu!

To były trzy dni szalonej zabawy! W Sosnowcu od 7 do 9 czerwca odbywała się największa plenerowa impreza „Sosnowiec Fun Festiwal”. W Parku Sieleckim spotkali się fani różnych stylów muzycznych. Imprezę już tradycyjnie wspomogły Sosnowieckie Wodociągi, które ustawiły kurtynę wodną oraz zapewniały wodę z firmowego saturatora.

W piątek na scenie wystąpili L4, Niadara, Sosnowiecka Orkiestra Dęta oraz zespół Konopian. Z kolei w sobotę na scenie dominowała muzyka dance. Wystąpili: Boney M, Captain Jack, Alexia i zespół Łobuzy. Niedziela to był czas dla fanów rocka (zespół Kult), popu (Animators) i ciężkiego grania (Eier).

Czytaj więcej: Sosnowieckie Wodociągi na Fun Festiwalu!

Finał Tygodnia Dziecka z saturatorem i kurtynami wodnymi

Rekord frekwencji, kilka tysięcy zadowolonych klientów i wspaniała zabawa – tak można podsumować sobotni finał Tygodnia Dziecka w Sosnowcu.

Swój udział w tej najlepszej dla dzieci imprezie w naszym regionie miały również Sosnowieckie Wodociągi, które dzięki swojemu saturatorowi zapewniły łyk świeżej wody do wyboru z sokiem lub bez dla wszystkich uczestników imprezy. Wiele zabawy sprawiła dzieciom również kurtyna wodna, która została specjalnie ustawiona na czas Tygodnia Dziecka – Bardzo ważne, aby szczególnie przy takich temperaturach jakie panowały w czasie finału naszej imprezy dzieci miały dostęp do świeżej wody.

Czytaj więcej: Finał Tygodnia Dziecka z saturatorem i kurtynami wodnymi

Tydzień Dziecka z saturatorem Sosnowieckich Wodociągów

To była wyjątkowo udała inauguracja Tygodnia Dziecka w Sosnowcu. Mnóstwo dzieci, mnóstwo dobrej zabawy i uśmiechu. A to wszystko przy współudziale Sosnowieckich Wodociągów.

W Sosnowcu Dzień Dziecka trwa dłużej – bo aż tydzień. Inauguracja największej w regionie imprezy dla dzieci odbyła się 26 maja na Górce Środulskiej. Wśród zabaw królowały animacje dla dzieci w tym m.in. malowanie twarzy, warsztaty z modelowania balonów oraz wykonanie papierowych zwierzątek. Największe wrażenie na dzieciach zrobiła jednak ogromna pontonowa zjeżdżalnia.

 

Czytaj więcej: Tydzień Dziecka z saturatorem Sosnowieckich Wodociągów

Najpierw Sosnowieckie Wodociągi, potem miasto

Zakończyła się rewitalizacja rejonu ulic Niepodległości, Piwnika-Ponurego, Wierzbowej, Narcyzów, Lotników, Zillingera oraz Szczecińskiej. Prace związane były z przebudową sieci wodociągowej oraz sieci kanalizacji ogólnospławnej.

Na zlecenie Sosnowieckich Wodociągów przebudowana została sieć kanalizacyjna o długości ponad trzech kilometrów oraz podobna długość sieci wodociągowej.

Dzięki porozumieniu na linii Sosnowieckie Wodociągi oraz miasto mieszkańcy tej części Pogoni mogą się cieszyć z nowych chodników, miejsc postojowych oraz lepszej jakości dróg.  Nowy asfalt pojawił się na ulicy Szczecińskiej, Piwnika-Ponurego, Narcyzów, Placu Zillingera oraz na całym odcinku ulicy Niepodległości.

Czytaj więcej: Najpierw Sosnowieckie Wodociągi, potem miasto

WAŻNE OGŁOSZENIE

W związku z obniżonym ciśnieniem zostały w dniu 31.08.2018r. od godziny 20:00 podstawione beczkowozy na ulice:

- Lenartowicza, 
- Białostocką,  
- Południową, 
- Aleję Wolności,  
- Gwiezdną, 
- 11 Listopada

Czytaj więcej: WAŻNE OGŁOSZENIE

7 milionów złotych dla Kazimierza Górniczego

Sosnowieckie Wodociągi S.A. podpisały umowę na budowę kanalizacji w Kazimierzu Górniczym w ramach zadania "Gospodarka wodno - ściekowa w Sosnowcu - Etap III". Za 7 milionów złotych zostanie wybudowane blisko 3 kilometry sieci kanalizacyjnej.

Inwestycja pozwoli na skanalizowanie czterech ulic: Broniewskiego, Ogrodowej, Wagowej i Dworcowej. Wykonawcą zadania , "Gospodarka wodno - ściekowa w Sosnowcu - Etap III", które ma być gotowe za dziesięć miesięcy (maj 2019 r.) zostało Przedsiębiorstwo Remontów Ulic i Mostów PRUiM z Gliwic - Właścicielem Przedsiębiorstwa jest Gmina Gliwice.

Efektem prac będzie podpięcie do wybudowanej sieci kilkudziesięciu budynków jednorodzinnych oraz bloków przy ul. Broniewskiego a także przepięcie części bloków z ulicy Wagowej.

Czytaj więcej: 7 milionów złotych dla Kazimierza Górniczego

Moc atrakcji na Górce Środulskiej

Takich tłumów w czasie imprezy Tydzień Dziecka w Sosnowcu jeszcze nie było! Setki rodzin odwiedziło Górkę Środulską w czasie ostatnich kilku dni. Jedną z atrakcji - zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych - był saturator Sosnowieckich Wodociągów.
 
Dzięki urządzeniu rodzice przypomnieli sobie wspaniale lata dzieciństwa, a ich pociechy mogły zobaczyć jak kiedyś zaspokajano pragnienie. Saturator Sosnowieckich Wodociągów już na stałe się wpisał jako atrakcja największych imprez w mieście.
 
To jak bawili się uczestnicy Tygodnia Dziecka można zobaczyć na zdjęciach.
 

Czytaj więcej: Moc atrakcji na Górce Środulskiej

OGŁOSZENIE

Sosnowieckie Wodociągi S.A. informują, że w dniu 02.06.2018 r. około godziny 12:00 w związku z wystąpieniem awarii wyłączony został fragment magistrali Ø600 mm Górnośląskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów S.A. w Katowicach.
 
Powyższe spowodowało przerwę w dostawie wody z sieci wodociągowej do Obiorców oraz konieczność zmiany kierunku zasilania w rejonie:
1.dzielnicy Klimontów – ulica Dobrzańskiego wraz z przyległymi, Zapolskiej, Kraszewskiego, Braci Gierymskich, Mehoffera,
2.dzielnicy Browar i Galot: Kleeberga, Wschodnia, Braterstwa Broni, Porębska, Źródlana, Środkowa, Kusocińskiego, Porębska, Gacka,
3.dzielnicy Stare Zawodzie,
4.dzielnicy Porąbka,

Czytaj więcej: OGŁOSZENIE

Kolejna część Klimontowa podłączona do kanalizacji

Zakończyły się już odbiory związane z robotami  przy budowie nowego wodociągu oraz kanalizacji w Klimontowie. Inwestycja w ulicach Łukasińskiego, Puszkina, Kolbego i Granicznej warta 1,2 mln zł trwała od końca lipca ubiegłego roku.

Dzięki pracom do sieci kanalizacyjnej, której wcześniej w tym miejscu nie było zostanie podłączonych kilkadziesiąt kolejnych budynków.

Mieszkańcy cieszą się również z nowej nawierzchni asfaltowej, która została ułożona na tych ulicach po zakończeniu robót. Dzięki nowej sieci wodociągowej polepszyła się także jakość dostarczanej wody.

Czytaj więcej: Kolejna część Klimontowa podłączona do kanalizacji

POSIADAMY I UCZESTNICZYMY W:

2014goldpl_h.png.jpgDYPLOM.jpgGazele_2012_RGB.pngfairplay.jpgfirma_roku.pngilac.pnglogo_iss-ewatus_rgb.jpgpca.png