Naczelnik Urzędu Skarbowego w Sosnowcu zachęca do składania zeznań podatkowych za 2016 rok drogą elektroniczną

Najbardziej wygodnym i przyjaznym sposobem, rekomen-dowanym przez Ministerstwo Finansów, jest rozliczenie zeznania poprzez system e-deklaracje. Korzystając z tej formy, nie tracimy czasu na wypełnianie formularzy, obliczanie i stanie w kolejkach do okienka w urzędzie skarbowym. Podczas całego procesu rocznego rozliczenia, aż do pobrania urzędowego potwierdzenia odbioru zeznania, nie musimy wychodzić z domu a e-PIT przez Internet trafi do właściwego urzędu skarbowego.

 Unikamy w ten sposób błędów, gdyż po wpisaniu podstawowych informacji o wysokości przychodu, kosztów, zaliczek i składek oraz przysługujących nam ulg – e-deklaracja wypełni się automa-tycznie we wszystkich możliwych polach i wyliczy kwotę nadpłaty lub podatek do zapłaty.

Aby skorzystać z e-Deklaracji wystarczy komputer z dostępem do internetu a e-PIT kierowany jest bezpośrednio do Ministerstwa Finansów.

Stanowiska komputerowe, z których można wysłać e-PIT, udostępniamy też w naszym urzędzie. Służymy również pomocą osobom, które zechcą skorzystać z tej formy składania zeznania.

Szczegółowe informacje znajdą Państwo na stronie:

www.e-deklaracje.gov.pl


POSIADAMY I UCZESTNICZYMY W:

2014goldpl_h.png.jpgDYPLOM.jpgGazele_2012_RGB.pngfairplay.jpgfirma_roku.pngilac.pnglogo_iss-ewatus_rgb.jpgpca.png