Wycieczka po oczyszczalni ścieków Radocha II

W dniu 04.02.2017 r odbyła się wycieczka po oczyszczalni ścieków Radocha II w trakcie której uczestnicy mogli poznać z bliska pracę zakładu oraz zapoznać się z procesem oczyszczania ścieków oraz produkcji energii cieplnej.

Zwiedzanie oczyszczalni Radocha II było częścią projektu organizowanego przez Katowice Miasto Ogrodów - Instytucję Kultury im. Krystyny Bochenek.

Śląsko zagłębiowskie szwendania okoliczne to cykl sobotnich wycieczek, których  celem jest dotarcie do miejsc, które pomimo swej lokalizacji „tuż za rogiem” zazwyczaj nie są dostrzegane.

 

 

Ideą przedsięwzięcia jest ukazanie przyrody na wiele sposobów wkraczającej w przestrzeń naszych miast.

Czasami stanowiącej ich zapomniany margines, czasami upominającej się o zapomniane przez urbanistów tereny (nierzadko o fascynującej historii), a od czasu do czasu przybierającej ucywilizowaną formę parków, lasów czy ogrodów.

Kolejnym wymiarem szwendań jest integracja mieszkańców różnych obszarów naszego województwa – Ślązacy biegają na przykład po wschodnich rubieżach Dąbrowy Górniczej, zaś Zagłębiacy penetrują lasy w okolicach Żor.

Jeszcze jednym, ważnym aspektem wycieczek jest wielopokoleniowość ich uczestników – wspólnie spacerują ze sobą co najmniej trzy pokolenia, wymieniając się spostrzeżeniami oraz doświadczeniami.

 

02030405060708

POSIADAMY I UCZESTNICZYMY W:

2014goldpl_h.png.jpgDYPLOM.jpgGazele_2012_RGB.pngfirma_roku.pngilac.pnglogo_iss-ewatus_rgb.jpgpca.png