Saturator Sosnowieckich Wodociągów bohaterem mediów

Prawdziwą furorę robi w ostatnich dniach saturator należący do Sosnowieckich Wodociągów. Urządzenie było bohaterem stacji telewizyjnych TVN24, TVP, TVS oraz radiowych RMF FM, Radio ZET, Radio Piekary, Radia Złote Przeboje Radia Katowice oraz prasy w tym Gazety Wyborczej, Twojego Zagłębia.

Wszystko za sprawą temperatur, które w ostatnich dniach przekroczyły ponad 30 stopni. Z tego powodu Sosnowieckie Wodociągi postanowiły, że saturator będzie zapewniał świeżą dostawę wody dla wszystkich, którzy będą przechodzić przez Plac Stulecia w centrum Sosnowca.

Czytaj więcej: Saturator Sosnowieckich Wodociągów bohaterem mediów

Sosnowieckie Wodociągi na Fun Festiwalu!

To były trzy dni szalonej zabawy! W Sosnowcu od 7 do 9 czerwca odbywała się największa plenerowa impreza „Sosnowiec Fun Festiwal”. W Parku Sieleckim spotkali się fani różnych stylów muzycznych. Imprezę już tradycyjnie wspomogły Sosnowieckie Wodociągi, które ustawiły kurtynę wodną oraz zapewniały wodę z firmowego saturatora.

W piątek na scenie wystąpili L4, Niadara, Sosnowiecka Orkiestra Dęta oraz zespół Konopian. Z kolei w sobotę na scenie dominowała muzyka dance. Wystąpili: Boney M, Captain Jack, Alexia i zespół Łobuzy. Niedziela to był czas dla fanów rocka (zespół Kult), popu (Animators) i ciężkiego grania (Eier).Sosnowieckie Wodociągi będą wspierały miasto także przy okazji koncertu Dzień Wolności i Solidarności, który odbędzie się 16 czerwca na Placu Papieskim. Tam na spragnionych również będzie czekał saturator. Wstęp bezpłatny.

Czytaj więcej: Sosnowieckie Wodociągi na Fun Festiwalu!

Finał Tygodnia Dziecka z saturatorem i kurtynami wodnymi

Rekord frekwencji, kilka tysięcy zadowolonych klientów i wspaniała zabawa – tak można podsumować sobotni finał Tygodnia Dziecka w Sosnowcu.

Swój udział w tej najlepszej dla dzieci imprezie w naszym regionie miały również Sosnowieckie Wodociągi, które dzięki swojemu saturatorowi zapewniły łyk świeżej wody do wyboru z sokiem lub bez dla wszystkich uczestników imprezy. Wiele zabawy sprawiła dzieciom również kurtyna wodna, która została specjalnie ustawiona na czas Tygodnia Dziecka – Bardzo ważne, aby szczególnie przy takich temperaturach jakie panowały w czasie finału naszej imprezy dzieci miały dostęp do świeżej wody.

Czytaj więcej: Finał Tygodnia Dziecka z saturatorem i kurtynami wodnymi

Tydzień Dziecka z saturatorem Sosnowieckich Wodociągów

To była wyjątkowo udała inauguracja Tygodnia Dziecka w Sosnowcu. Mnóstwo dzieci, mnóstwo dobrej zabawy i uśmiechu. A to wszystko przy współudziale Sosnowieckich Wodociągów.

W Sosnowcu Dzień Dziecka trwa dłużej – bo aż tydzień. Inauguracja największej w regionie imprezy dla dzieci odbyła się 26 maja na Górce Środulskiej. Wśród zabaw królowały animacje dla dzieci w tym m.in. malowanie twarzy, warsztaty z modelowania balonów oraz wykonanie papierowych zwierzątek. Największe wrażenie na dzieciach zrobiła jednak ogromna pontonowa zjeżdżalnia.

Czytaj więcej: Tydzień Dziecka z saturatorem Sosnowieckich Wodociągów

Najpierw Sosnowieckie Wodociągi, potem miasto

Zakończyła się rewitalizacja rejonu ulic Niepodległości, Piwnika-Ponurego, Wierzbowej, Narcyzów, Lotników, Zillingera oraz Szczecińskiej. Prace związane były z przebudową sieci wodociągowej oraz sieci kanalizacji ogólnospławnej.

Na zlecenie Sosnowieckich Wodociągów przebudowana została sieć kanalizacyjna o długości ponad trzech kilometrów oraz podobna długość sieci wodociągowej.

Dzięki porozumieniu na linii Sosnowieckie Wodociągi oraz miasto mieszkańcy tej części Pogoni mogą się cieszyć z nowych chodników, miejsc postojowych oraz lepszej jakości dróg.  Nowy asfalt pojawił się na ulicy Szczecińskiej, Piwnika-Ponurego, Narcyzów, Placu Zillingera oraz na całym odcinku ulicy Niepodległości.

Czytaj więcej: Najpierw Sosnowieckie Wodociągi, potem miasto

Sosnowieckie Wodociągi szukają wykonawcy przebudowy sieci przy ulicy Braci Śniadeckich

Sosnowieckie Wodociągi przygotowują się do kolejnego zadania inwestycyjnego. Trwa postępowanie przetargowe, które ma wyłonić wykonawcę przebudowy sieci sanitarnej wzdłuż ulicy Braci Śniadeckich w Zagórzu.


Przebudowa dotyczy blisko 200 metrowego odcinka sieci biegnącego wzdłuż budynków przy B. Śnadeckich. Wykonawca po zakończeniu prac odtworzy również nawierzchnię. Wszystkie prace powinny być wykonane w niecałe 4 miesiące od daty podpisania umowy.

 

Czytaj więcej: Sosnowieckie Wodociągi szukają wykonawcy przebudowy sieci przy ulicy Braci Śniadeckich

Kolejne ulice zostaną skanalizowane

Mieszkańcy kolejnych rejonów Sosnowca będą mogli podłączyć się do kanalizacji. Miasto oraz Sosnowieckie Wodociągi rozstrzygnęły przetarg w ramach którego nowa sieć powstanie m.in. w ulicach Upadowej, Wileńskiej oraz Bronowej, Węglowej, Juliuszowskiej. Planowany termin zakończenia wszystkich inwestycji to od 6 do 12 miesięcy.

Zadanie zostało podzielone na trzy części. Pierwsza część będzie realizowana najdłużej bo 12 miesięcy i obejmuje budowę sieci kanalizacji sanitarnej wraz z przebudową sieci wodociągowej w ul. Upadowej, Wileńskiej. W ramach drugiego zadania zostanie wybudowana sieć kanalizacji sanitarnej i przebudowana sieć wodociągowa w ul. Bronowej i Węglowej. Tutaj prace potrwają 10 miesięcy.

Czytaj więcej: Kolejne ulice zostaną skanalizowane

Informacje dotyczące podłączenia do sieci w Maczkach i części Ostrów Górniczych

FEIiS UEFS

Zakończyła się już inwestycja związana z budową sieci kanalizacyjnej w Maczkach i części Ostrów Górniczych. Teraz mieszkańcy mogą składać wnioski o podłączenie się do sieci oraz ubiegać się o dotację. Trzeba pamiętać, aby ubiegać się o dotację należy najpierw otrzymać warunki techniczne podłączenia do sieci wydane przez Sosnowieckie Wodociągi. O tym jak wygląda procedura piszemy krok po kroku poniżej.

Czytaj więcej: Informacje dotyczące podłączenia do sieci w Maczkach i części Ostrów Górniczych

Maczki jak nowe

Już wkrótce mieszkańcy Maczek oraz części Ostrów Górniczych będą mogli przyłączyć się do nowej sieci kanalizacji sanitarnej. Tym samym obietnica złożona mieszkańcom zostanie zrealizowana!  

Warta 20 milionów złotych budowa sieci wodociągowej, sanitarnej i deszczowej w Maczkach i części Ostrów Górniczych fizycznie została zakończona i odebrana. Trwa oczekiwanie na wydanie dokumentów przez Nadzory Budowlane (PINB i WINB)  pozwalające na użytkowanie wykonanych sieci. Po zakończeniu wszystkich formalności do mieszkańców dzielnic trafi informacja wyjaśniająca w jaki sposób mnożna przyłączyć się do nowej sieci i z jakiego dofinansowania można skorzystać.

Czytaj więcej: Maczki jak nowe

Lepsza jakość w Milowicach

Ruszyła przebudowa głównej sieci wodociągowej, odpowiedzialnej za dostarczenie wody do Milowic. Prace zlecone przez Sosnowieckie Wodociągi będą prowadzone nie tylko w Sosnowcu, ale również w Katowicach.
W Sosnowcu inwestycja rozpoczyna się w okolicach ulicy Baczyńskiego, przy granicy z Katowicami, następnie biegnie wzdłuż Brynicy, by na wysokości schroniska dla zwierząt w Katowicach przejść na stronę Katowic. Prace zakończą się w rejonie centrum handlowego przy ul. Milowickiej w Katowicach. Właśnie w tym rejonie znajduje się ujęcie wody pitnej, trafiającej do mieszkańców Milowic.
Warta 2 mln zł inwestycja sprawi, że zwiększy się niezawodność i jakość dostarczanej wody. Prace powinny zakończy się na przełomie czerwca i lipca.
 

Czytaj więcej: Lepsza jakość w Milowicach