Sosnowieckie Wodociągi zapraszają na Dzień Otwarty

Serdecznie zapraszamy Państwa na Dzień otwarty Sosnowieckich Wodociągów S.A.,
który odbędzie się 21 września 2019 r. w godz. 10:00 – 14:00.

Czytaj więcej: Sosnowieckie Wodociągi zapraszają na Dzień Otwarty

Przebudowa skrzyżowania ulic Ostrogórskiej i Jagiellońskiej

Uwaga! W związku z rozpoczynającą się przebudową skrzyżowania ulic Ostrogórskiej i Jagiellońskiej od 22 sierpnia dojazd do siedziby Sosnowieckich Wodociągów będzie utrudniony. Szczegółowa informacja o zakresie inwestycji oraz objazdach poniżej.

Rondo zamiast tradycyjnego skrzyżowania - to największe zmiany w rozpoczynającej się za kilka dni przebudowie skrzyżowania ulic Ostrogórskiej i Jagiellońskiej. To będzie ekspresowa inwestycja, ponieważ wykonawca ma czas tylko do grudnia 2019 roku. Umowę z wykonawcą, firmą Berger Bau podpisano 5 sierpnia w Urzędzie Miejskim. 22 sierpnia skrzyżowanie zostanie zamknięte dla ruchu.

Ulica Ostrogórska to główna arteria, którą wybierają kierowcy poruszający się pomiędzy Sosnowcem a Mysłowicami oraz osiedlem Naftowa.

Czytaj więcej: Przebudowa skrzyżowania ulic Ostrogórskiej i Jagiellońskiej

Wielka Bitwa na Balony za nami

Pięć tysięcy balonów rozeszło się niemal w mgnieniu oka. Tak można podsumować tegoroczną edycję Wielkiej Bitwy na Balony, która odbyła się 11 sierpnia na miejskiej plaży (przy molo) na popularnych Stawikach.

Impreza nie mogłaby się odbyć bez wsparcia Sosnowieckich Wodociągów, które były partnerem wydarzenia. Dodatkowo Sosnowieckie Wodociągi zadbały o dostawy pitnej wody, która była serwowana z firmowego saturatora – do wyboru z sokiem lub bez.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z Wielkiej Bitwy na Balony.

Czytaj więcej: Wielka Bitwa na Balony za nami

Na Placu Stulecia pojawił się Totem

Ładna, estetyczna i wpisująca się w krajobraz – tak prezentuje się Totem, czyli system chłodzenia wodą zainstalowany przez Sosnowieckie Wodociągi na Placu Stulecia w Sosnowcu.

Wykonane ze stali nierdzewnej urządzenie wyposażone jest w 15 dysz. Mgławica uruchomiania jest w każdy dzień, gdy temperatura przekracza 26 stopni Celsjusza.

 

Czytaj więcej: Na Placu Stulecia pojawił się Totem

Wielka Bitwa na Balony z Wodą

Już w najbliższą niedzielę, 11 sierpnia zapraszamy do Sosnowca na Wielką Bitwę na Balony! Tegoroczna odsłona odbędzie się na plaży miejskiej (przy molo) na popularnych Stawikach. Start bitwy zaplanowano na godzinę 16.00, a kolejne wyrzuty odbywać będą się co 30 minut.

Impreza nie mogłaby się odbyć bez wsparcia Sosnowieckich Wodociągów, które są partnerem wydarzenia. Na uczestników będzie czekać 5 000 balonów napełnionych wodą, ale także wiele konkursów i rozmaitych nagród. Świetna impreza gwarantowana!

Organizatorem imprezy jest Młodzieżowa Rada Miasta Sosnowca.

Czytaj więcej: Wielka Bitwa na Balony z Wodą

Miejskie Granie z Saturatorem

Żadna dobra miejska impreza w Sosnowcu nie odbędzie się bez pomocy i udziału Sosnowieckich Wodociągów. Tak jest również w realizowanym przez miasto projekcie Miejskie Granie, który odbywa się w różnych częściach Sosnowca.
W niedzielę 14 lipca festyn odbył się w Milowicach, a na kolejny zapraszamy 18 sierpnia, tym razem na Juliusz.

Wakacje to zawsze intensywny czas dla Sosnowieckich Wodociągów. Oprócz codziennej pracy firma promuje się w czasie organizowanych  na terenie Sosnowca wydarzeniach. Dlatego świeża woda z saturatora będzie również dostępna w czasie Bike Atelier Triathlon, który odbędzie się w niedzielę 21 lipca.

Czytaj więcej: Miejskie Granie z Saturatorem

Pilna wiadomość dla mieszkańców Boru!

Mieszkańcy rejonu osiedla Bór mogą już składać wnioski o podłączenie się do sieci oraz ubiegać się o dotację! Należy pamiętać, że aby ubiegać się o dotację trzeba najpierw otrzymać warunki techniczne podłączenia do sieci wydane przez Sosnowieckie Wodociągi.

O tym jak wygląda procedura piszemy krok po kroku poniżej.


 

Czytaj więcej: Pilna wiadomość dla mieszkańców Boru!

Sosnowieckie Wodociągi wsparły Fundację Rób Dobro

W niedzielę 30 czerwca odbył się III Wielki Charytatywny Mecz piłki nożnej między Reprezentacją Artystów Polskich, a drużyną Fundacji Rób Dobro.  Mecz odbył się na Stadionie Ludowym zgromadził ludzi dobrej woli, którzy przyszli na trybuny w jednym celu – by wesprzeć osoby potrzebujące.

To była piękna i prawdziwa sportowa walka, prawdziwy pot, wzruszenie, rywalizacja - niezwykłe widowisko, by wspomóc tych, którzy zmagają się z ciężkim losem i chorobą. W zespole Artystów Polskich wystąpili aktorzy znani z dużego i małego ekranu , drużynę wsparli również dziennikarze oraz osoby zajmujące się innymi dziedzinami sztuki. także innych dziedzin sztuki. W ekipie fundacji wystąpi m.in. prezydent Sosnowca Arkadiusz Chęciński a także osoby wspierające fundację.

Czytaj więcej: Sosnowieckie Wodociągi wsparły Fundację Rób Dobro

Saturator Sosnowieckich Wodociągów bohaterem mediów

Prawdziwą furorę robi w ostatnich dniach saturator należący do Sosnowieckich Wodociągów. Urządzenie było bohaterem stacji telewizyjnych TVN24, TVP, TVS oraz radiowych RMF FM, Radio ZET, Radio Piekary, Radia Złote Przeboje Radia Katowice oraz prasy w tym Gazety Wyborczej, Twojego Zagłębia.

Wszystko za sprawą temperatur, które w ostatnich dniach przekroczyły ponad 30 stopni. Z tego powodu Sosnowieckie Wodociągi postanowiły, że saturator będzie zapewniał świeżą dostawę wody dla wszystkich, którzy będą przechodzić przez Plac Stulecia w centrum Sosnowca.

Czytaj więcej: Saturator Sosnowieckich Wodociągów bohaterem mediów

Sosnowieckie Wodociągi na Fun Festiwalu!

To były trzy dni szalonej zabawy! W Sosnowcu od 7 do 9 czerwca odbywała się największa plenerowa impreza „Sosnowiec Fun Festiwal”. W Parku Sieleckim spotkali się fani różnych stylów muzycznych. Imprezę już tradycyjnie wspomogły Sosnowieckie Wodociągi, które ustawiły kurtynę wodną oraz zapewniały wodę z firmowego saturatora.

W piątek na scenie wystąpili L4, Niadara, Sosnowiecka Orkiestra Dęta oraz zespół Konopian. Z kolei w sobotę na scenie dominowała muzyka dance. Wystąpili: Boney M, Captain Jack, Alexia i zespół Łobuzy. Niedziela to był czas dla fanów rocka (zespół Kult), popu (Animators) i ciężkiego grania (Eier).Sosnowieckie Wodociągi będą wspierały miasto także przy okazji koncertu Dzień Wolności i Solidarności, który odbędzie się 16 czerwca na Placu Papieskim. Tam na spragnionych również będzie czekał saturator. Wstęp bezpłatny.

Czytaj więcej: Sosnowieckie Wodociągi na Fun Festiwalu!